WOOD & Company nákupom ďalšej varšavskej kancelárskej budovy rozširuje portfólio na 15 budov


WOOD & Company nákupom ďalšej varšavskej kancelárskej budovy rozširuje portfólio na 15 budov

PRAHA 22. február 2024 – Aktíva realitného fondu WOOD & Company po novom rozšíri kancelárska budova Concept Tower vo Varšave. Tú spoločnosť WOOD & Company získa od CPIPG. Budova má 9 tisíc metrov štvorcových kancelárskej plochy a je plne prenajatá. Ide o druhú kancelársku budovu na poľskom trhu a celkovo už dvanáste aktívum Office podfondu, ktorý sa orientuje na kancelárske budovy v hlavných mestách regiónu strednej a východnej Európy. Ten pritom dlhodobo patrí medzi najúspešnejšie fondy v danom segmente v Česku i na Slovensku, priemerný ročný výnos od založenia Office podfondu je v korunovej triede 11,35 %.


„Na varšavskom trhu s kancelárskymi nehnuteľnosťami vidíme obdobný trend ako v ďalších európskych krajinách, keď po vypuknutí pandémie došlo k razantnému obmedzeniu výstavby. Ku koncu septembra 2023 bolo na varšavský trh dodaných o 91 % menej metrov štvorcových kancelárskych plôch, než tomu bolo k rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka. Navzdory tomuto trendu vnímame dopyt po kancelárskych plochách stále ako silný a stabilný,“ hovorí Jiří Hrbáček, portfólio manažér a zástupca predsedu predstavenstva Realitného fondu WOOD & Company. Ku koncu tretieho kvartálu 2023 bola ponuka kancelárskych plôch vo Varšave na úrovni 6,2 milióna metrov štvorcových. Poľský trh s nehnuteľnosťami patrí medzi najväčší v strednej a východnej Európe, s pôsobivou dynamikou rozvoja a vysokou likviditou.

Administratívna budova Concept Tower stojí v dynamicky sa rozvíjajúcej štvrti Wola, neďaleko centra mesta a s výbornou dopravnou dostupnosťou do ďalších štvrtí Varšavy. V tesnej blízkosti je stanica metra, ale aj autobusové a električkové zastávky, mnoho obchodov, reštaurácií a služieb. Pätnásťposchodová budova bola postavená v roku 2012 a má 9 tisíc metrov štvorcových prenajímateľnej plochy. „V súčasnosti je budova plne obsadená, s veľmi priaznivým mixom 25 nájomcov. Medzi tých väčších patrí Poľsko-nemecká obchodná komora a BCD Travel,“ dopĺňa Hrbáček. Budova patrí v rámci klasifikácie administratívnych budov do triedy A+ a má certifikáciu LEED Gold. Presklená fasáda zaisťuje stály prísun denného svetla a vysoké štandardy realizácie spoločných priestorov pre potrebný komfort.

„V posledných niekoľkých rokoch sa na poľský realitný trh zameriavame viac. Varšava má najrýchlejšie rastúci trh v segmente kancelárskych budov v strednej a východnej Európe a potenciál na získanie atraktívnych aktív s vysokým investičným potenciálom je tu prirodzene vyšší než napríklad v Česku alebo na Slovensku. Nákup už druhej budovy do Office podfondu je plne v súlade s našou stratégiou diverzifikácie portfólia,“ komentuje Hrbáček a doplňuje: „Vo Varšave máme tím realitných expertov, ktorý plánujeme rozširovať. Okrem dokončenej akvizície budovy Concept Tower náš tím v súčasnosti finalizuje prvé investície nového WOOD & Company Logistics podfondu, o ktorom sme informovali v jeseni minulého roka.“

Realitný fond WOOD & Company získava nehnuteľnosť od CPIPG. Na strane predaja asistovala spoločnosť Greenberg Traurig, kupujúcu stranu zastupovali spoločnosti Colliers, Dentons a TPA.

Kontakt pre médiá:


Martin Kodýdek

Tel.: +420 606 615 311

E-mail: [email protected]