Spoločnosť 7R uzatvorila partnerstvo s WOOD & Co. Dôvodom je výstavba viac ako 150 tis. m2 logistických plôch v Pomoransku


Spoločnosť 7R uzatvorila partnerstvo s WOOD & Co. Dôvodom je výstavba viac ako 150 tis. m2 logistických plôch v Pomoransku

PRAHA 14. máj 2024 – Spoločnosť 7R, popredný developer prémiových logistických nehnuteľností, uzatvorila partnerstvo s investičnou skupinou WOOD & Company, aby spoločne realizovali výstavbu 7R Park Tczew III. Prvý zo štyroch skladov, ktoré si z veľkej časti prenajala spoločnosť ESA logistika Polska, práve uviedla do prevádzky spoločnosť Dekpol Budownictwo. Výstavba ďalších hál sa pripravuje.


7R Park Tczew III je tretí projekt skupiny 7R v Tczewe. Štyri haly rôznych veľkostí ponúknu po dokončení viac ako 150 tisíc m2 plochy. Nový projekt 7R má veľmi dobrú polohu – logistický park sa nachádza južne od Gdanska, priamo na diaľnici A1.

7R investuje do projektu spoločne so skúsenou investičnou skupinou WOOD & Co. „Poľsko je jedným z najatraktívnejších trhov pre investície do logistiky a je centrom výroby, distribúcie, logistiky a nadväzujúcich služieb na podporu podnikania. Kombinované náklady na prenájom skladov, energie a pracovná sila patria k najnižším v regióne, sú až o tretinu nižšie ako v Českej republike a o viac ako 60 percent nižšie než v Nemecku,“ hovorí Jiří Hrbáček, portfólio manažér spoločnosti WOOD & Company.

Vo WOOD & Company ide o prvú investíciu v segmente logistiky. „Stali sme sa partnerom v tomto priekopníckom počine a veľmi nás teší dôvera, ktorá nám bola prejavená. Veríme, že realizácia 7R Parku Tczew III je prvým z mnohých spoločných projektov a naša spolupráce bude pokračovať aj v budúcnosti. 7R ponúka individuálne investičné stratégie šité na mieru potrebám veľkých inštitucionálnych investorov, menších fondov aj súkromných investorov,“ komentuje Magdalena Uler – Kłeczek, vedúca oddelenia kapitálových trhov v spoločnosti 7R.

Generálny dodávateľ projektu, spoločnosť Dekpol Budownictwo, práve dokončil výstavbu prvej fázy projektu. Moderná hala s výškou 12,5 metra a mostovými žeriavmi bola postavená technológiou výroby na báze predpätého betónu, čo zaručuje vysokú kvalitu a trvanlivosť celej konštrukcie. Stavba trvala sedem mesiacov a prebiehala veľmi hladko. Prvým nájomcom sa stala spoločnosť ESA logistika Polska, popredný logistický operátor, ktorý obsadí vyše 31 tisíc m2. Budova je navrhnutá v súlade s princípmi ESG, na úrovni BREEAM Excellent.

„Teraz máme k dispozícii na prenájom 14 000 m2 a ďalších 105 000 m2 je vo výstavbe. Dopyt po kvalitných skladových priestoroch v Pomoransku neustále rastie a priťahuje nielen logistický a spracovateľský priemysel, ale tiež spoločnosti zo sektora obnoviteľných zdrojov energie. Sme pripravení ponúknuť tomuto sektoru atraktívne obchodné riešenie,“ hovorí Marzena Taube, regionálna riaditeľka prenájmov v spoločnosti 7R.

WOOD & Company je významná finanční a investiční skupina s předním postavením na středoevropském trhu. Společnost vznikla v roce 1991 a má kanceláře v sedmi velkých evropských městech – Praze, Bratislavě, Varšavě, Miláně, Bukurešti, Dublinu a Londýně. Zaměřuje se na poskytování služeb v oblastech corporate finance a kapitálových trhů, obchodování s cennými papíry a správy majetku. Významnou součástí skupiny jsou realitní fondy a investiční online platforma Portu.

Společnost 7R je dynamicky rostoucí developer komerčních nemovitostí se sídlem v Polsku, který nabízí k pronájmu logistické haly třídy A. Společnost přichází s řešeními pro různá průmyslová odvětví a nabízí skladové a průmyslové nemovitosti, včetně projektů postavených na míru (BTS). Její portfolio zahrnuje velké logistické parky, stejně jako malé obchodní jednotky (SBU) a městské sklady známé jako 7R City Flex. K dnešnímu dni společnost dokončila projekty o celkové rozloze více než 1,8 mil. m2 a dalších přibližně 2,3 mil. m2 má v plánu. GLA v Polsku a České republice. Společnost 7R deklaruje svůj závazek k udržitelnosti tím, že se zapojuje do aktivit ESG, pečuje o životní prostředí, místní komunity a správu a řízení společnosti. Pro více informací navštivte www.7rsa.pl

Spoločnosť 7R uzatvorila partnerstvo s WOOD & Co. Dôvodom je výstavba viac ako 150 tis. m2 logistických plôch v Pomoransku

Kontakt pre médiá:


Martin Kodýdek

Tel.: +420 606 615 311

E-mail: [email protected]