Investujeme do toho, čomu veríme. Talkshow Trochu inak má našu podporu už 5 rokov.


Investujeme do toho, čomu veríme. Talkshow Trochu inak má našu podporu už 5 rokov.

Hovorí sa, že najpevnejšie partnerstvá vznikajú v náročných časoch. Taký bol aj začiatok partnerstva WOOD & Company s úspešnou talkshow Trochu inak s Adelou. Dnes toto spojenie oslavuje 5 rokov, počas ktorých sme podporili produkciu desiatok inšpiratívnych diskusií. Trochu inak je dnes pevnou súčasťou sveta WOOD & Company na Slovensku, a zároveň partnerstvo, ktorého hodnotám veríme.


Len o málo programoch či projektoch z oblasti kultúry možno povedať, že bavia svojich divákov dlhodobo. Témy sa zvyknú unaviť, tvorcovia poľavovať vo svojej náročnosti, diváci si nájdu inú zábavu. Talkshow Trochu inak s Adelou, ktorá momentálne “žije” svoju jedenástu sezónu, je vzácnym príkladom toho, že sa to dá robiť aj “trochu inak”.

Úspech je výsledkom kvality

Autorský projekt Adely Vinczeovej má od svojho vzniku v januári 2013 za sebou už viac ako 130 častí s takmer 400 hosťami. Ak by sme zrátali všetkých doterajších divákov, nestačili by nám ani dva národné futbalové štadióny. Na nahrávanie Trochu inak sa od vzniku programu predalo približne 48.000 vstupeniek.

"Podpora Trochu inak nám dáva zmysel, lebo je to jeden z mála projektov, ktoré si dlhodobo držia vysokú latku kvality,” hodnotí aj po piatich rokoch partnerstvo WOOD & Company s programom Trochu inak Martin Šmigura, investičný riaditeľ spoločnosti. „Nehovoriac o tom, že je pre nás cťou byť spojení s autorským projektom Adely Vinczeovej, ktorá v našich končinách dlhodobo nemá konkurenciu," dodáva.

Investujeme do toho, čomu veríme. Talkshow Trochu inak má našu podporu už 5 rokov.

Možno sme zachránili talkshow

Partnerstvo WOOD & Company s programom Trochu inak vzniklo v roku 2019. Projekt bol v tom čase úspešne rozbehnutý, zápasil však s priestormi na nahrávanie. Prakticky zo dňa na deň musela talkshow opustiť Slovenské národné divadlo a hľadať alternatívu. Po niekoľkomesačnom období našiel program svoje útočisko vo veľkej koncertnej sále Slovenského rozhlasu.

Keďže nový priestor nedisponoval technikou porovnateľnou s SND, sťahovanie znamenalo zvýšené náklady na produkciu. Aj preto oslovil producent programu Daniel Rabina spoločnosť WOOD & Company s návrhom na partnerstvo. Dlhodobá podpora stabilnej spoločnosti bola pre talkshow doslova záchranou. Vyššie produkčné náklady pokryla v značnej miere práve nová spolupráca s WOOD & Company.

“Budem celkom úprimný – bez partnerskej podpory by náš program možno už neexistoval. Dôležitosť silného partnera sa ukázala aj v čase koronakrízy, kedy sa predstavenia museli nakrúcať bez divákov. Našťastie, najmä vďaka podpore “woodov” sme to náročné obdobie ustáli  a  hospodárenie programu dostali aspoň “na nulu,” hodnotí spätne náročné obdobie Daniel Rabina.

Investujeme do toho, čomu veríme. Talkshow Trochu inak má našu podporu už 5 rokov.

Ľudia z WOOD & Company aj „trochu inak“

Spojenie WOOD & Company s Trochu inak však zďaleka nie je iba o finančnej podpore. Neodmysliteľnou súčasťou partnerstva sú aj pravidelní hostia z prostredia WOOD & Company, ktorí dokážu obohatiť program o zaujímavé pohľady nielen na oblasť investovania.

“Je skvelé, že vždy vieme nájsť témy a ľudí, ktorí ma autenticky zaujímajú a bavia. Potom sa to prenesie aj na diváka, čo je v konečnom dôsledku najdôležitejšie. Okrem toho som vypozorovala, že ľudia z WOODov sú veľmi “fasa” a pohodoví. Som rada, že sa spájame s takýmto typom ľudskej energie,” hodnotí stretnutia s hosťami z “rodiny“ WOOD & Company Adela Vinczeová.

 Hostí, ktorí si skúsili, aké je to sedieť zoči-voči Adele, nie je krátky. Začalo to Mariánom Christenkom - generálnym riaditeľom KOSIT a.s. a pokračovalo hosťami priamo od “woodov”, teda portfolio advisorom Janom Kubičkom, investičným riaditeľom Martinom Šmigurom, senior sales traderkou Zuzanou Mora, analytičkou Evou Sadovskou a riaditeľom divízie Wealth managementu Michalom Kasanom.

Ani tam však vzájomná podpora nekončí. Adela Vinczeová sa stala doslova neoddeliteľnou súčasťou WOOD & Company a moderuje či uvádza významné eventy pre našich partnerov a investorov.

Investujeme do toho, čomu veríme. Talkshow Trochu inak má našu podporu už 5 rokov.

Projekt, ktorý sa podporuje ľahko

Pôsobiť v oblasti kultúry, produkovať relatívne komorný projekt a nájsť partnera, ktorý sa rozhodne pre dlhodobú spoluprácu, nie je v dnešnej dobe jednoduché. Tvorcovia Trochu inak si to uvedomujú. “Je to pre mňa pravdupovediac niekedy až dojemné, že sa nejaká spoločnosť rozhodne podporovať zaujímavé, no možno občas okrajové témy. Som vďačná. Iné slová na to asi nie sú”, hovorí Adela.

Podľa Martina Šmiguru dáva podpora Trochu inak pre WOOD & Company hodnotový a marketingový zmysel. Rozhodnutie investovať do projektu dlhodobo bolo preto pomerne jednoduché.  "Trochu inak je programom, ktorému veríme. Nájdete tu aj menej mainstreamové témy, ako  je udržateľný rozvoj, veda alebo umenie. A prirodzene si tu nájdu svoj priestor aj  naše témy týkajúce sa zodpovedného investovania ,“ uzatvára M. Šmigura.

Investujeme do toho, čomu veríme. Talkshow Trochu inak má našu podporu už 5 rokov.