Interná informácia – Investori WOOD SPAC One povedali „ÁNO“ Footshopu. Ten by tak mal vstúpiť na pražskú burzu.


Interná informácia – Investori WOOD SPAC One povedali „ÁNO“ Footshopu. Ten by tak mal vstúpiť na pražskú burzu.

Praha, 16. máj 2023 – Investori spoločnosti WOOD SPAC One, a. s., (ďalej „WSO“) odsúhlasili výber cieľovej spoločnosti. Spojeniu WSO so spoločnosťou Footshop, s.r.o., (ďalej „Footshop“) požehnalo na valnej hromade 78,2 % hlasov. Investori tak udelili formálny súhlas s dokončením a vysporiadaním transakcie, prostredníctvom ktorej získajú 45% podiel v spoločnosti. Transakcia by mala byť realizovaná (tj. dátum dokončenia biznisovej kombinácie by malo nastať) do konca júna. Akcie Footshopu by sa potom mali stať verejne obchodovateľnými na pražskej burze v priebehu leta, po fúzii oboch spoločností.


Úpis do spoločnosti WSO prebehol minulý rok medzi 10. februárom až 29. aprílom. Za toto obdobie vložilo do prázdnej schránky SPACu vyše 400 investorov čiastku 540 miliónov korún českých. Vybraná cieľová spoločnosť Footshop bola investorom a verejnosti predstavená 13. apríla a potom prebehla schvaľovacia fáza investorov. Na účely transakcie s cieľovou spoločnosťou Footshop je k dispozícii čiastka 445 miliónov korún, za ktorú investori môžu získať podiel 45 %. Teraz prebehne finálna fáza transakcie a po jej formálnom dokončení a vysporiadaní by sa mala realizovať fúzia oboch spoločností. To by sa malo udiať v priebehu leta 2023.

„Investori sa dočkali predbežného výberu cieľovej spoločnosti už v polovici stanovenej lehoty a teší nás, že sme sa im spoločnosťou Footshop trafili do vkusu. Ide o zavedenú, ale pritom stále mladú a dynamickú spoločnosť, ktorá dokáže osloviť širokú skupinu najmä mladých ľudí. Tí si k značke vytvárajú vzťah, rastú s ňou a v budúcnosti sa z nich môžu stať podporujúci investori. Veríme, že Footshop dokáže kapitál získaný akvizíciou so SPACom dobre zúročiť,“ hovorí Oliver Polyák, manažér oddelenia investičného bankovníctva WOOD & Company, ktorý je zároveň členom predstavenstva WSO.

„Potvrdenie od investorov si veľmi vážim. S výberom nevesty nášho prvého SPACu sme si dali veľkú prácu, preto verím, že Footshop naplní svoj investičný potenciál a všetci účastníci transakcie budú spokojní,“ dodáva CEO WOOD & Company Vladimír Jaroš.

Footshop je európsky maloobchodný predajca prémiovej streetwearovej obuvi a oblečenia, ktorý v roku 2012 v Prahe založil Peter Hajduček. Spoločnosť predáva výrobky online predovšetkým v Európe, ale jej e-shop je dostupný celosvetovo. Tržby za rok 2022 presiahli 40 miliónov EUR, pričom 70 % z nich pochádza z krajín mimo Českej a Slovenskej republiky. Footshop prevádzkuje aj tri prémiové kamenné predajne v európskych metropolách – v Prahe, Budapešti a Bukurešti. Vďaka svojmu zameraniu na mladú streetwearovú komunitu spoločnosť spolupracuje s globálnymi značkami ako Adidas, Nike, Converse a Vans na distribúcii ich prémiových kolekcií obuvi a oblečenia. Je jedinou spoločnosťou v regióne, ktorá predáva niektoré z ich produktových línií. Na niekoľkých trhoch vrátane Českej republiky je jednotkou v segmente prémiovej streetwearovej obuvi a oblečenia. Niektoré kolekcie výrobkov predáva ako jediná v regióne. Na niekoľkých trhoch vrátane Českej republiky je v segmente prémiovej streetwearovej obuvi a oblečenia hráčom číslo jeden. V roku 2021 spoločnosť Footshop kúpila svojho hlavného konkurenta v Českej republike, spoločnosť Queens, pod ktorej značkou naďalej prevádzkuje e-shop. Súčasnými podielnikmi Footshopu sú Peter Hajduček (zakladateľ a CEO), Marcel Vargaeštók (angel investor), Kaya (popredný český venture kapitálový fond) a Crowdberry (česko-slovenská investičná platforma na priame investície do rastových spoločností).

SPAC (Special Purpose Acquisition Company) je akciový produkt s potenciálom atraktívneho zhodnotenia a zároveň s možnosťou spolurozhodovania o investícii. Spoločnosť vzniká ako prázdna schránka založená na účel akvizície a slúži na zrýchlenie uvedenia spoločnosti na burzu. WOOD SPAC One je historicky prvým SPACom v rámci regiónu strednej a východnej Európy. Úpis prebiehal od 10. februára do 29. apríla 2022. Minimálny objem investície v rámci úpisu bol 10 000 EUR. V súlade s prospektom boli investorom okrem akcií pridelené aj warranty, ktorých prvú polovicu investori dostali súčasne s akciami. Na druhú polovicu nadobudnú nárok až po dokončení akvizície za predpokladu, že k príslušnému rozhodnému dňu budú stále vlastniť príslušný počet akcií. Teraz sa dohadujú podmienky akvizície a nasledovať bude hlasovanie všetkých investorov o jej schválení. Poslednou fázou je uvedenie cieľovej spoločnosti na burzu.

Kontakt pre médiá:


Martin Kodýdek

Tel.: +420 606 615 311

E-mail: [email protected]