Dôverná informácia - Spoločnosť WOOD SPAC One dnes dokončila akvizíciu podielu v cieľovej spoločnosti Footshop. Nasledovať bude zlúčenie oboch spoločností.


Dôverná informácia - Spoločnosť WOOD SPAC One dnes dokončila akvizíciu podielu v cieľovej spoločnosti Footshop. Nasledovať bude zlúčenie oboch spoločností.

Praha, 23. júna 2023 - Spoločnosť WOOD SPAC One a.s. ("WSO") a cieľová spoločnosť Footshop s.r.o. ("Footshop") dnes podpísali akvizičnú dokumentáciu a následne  bola vysporiadaná transakcia, v rámci ktorej investori WSO získali 48,5% podiel v spoločnosti Footshop. Po fúzii oboch spoločností, ktoré by sa malo uskutočniť 1. augusta 2023, budú všetky akcie Footshopu obchodované na pražskej burze cenných papierov.


Biznisová kombinácia prvého SPAC v strednej a východnej Európe bola dnes ukončená podpisom zmluvnej dokumentácie medzi spoločnosťami WSO a Footshop. Investori, ktorí budú 27. júna vlastniť požadovaný počet akcií, budú mať nárok na pridelenie príslušného počtu warrantov druhej tranže (BC Warrants) v súlade s podmienkami uvedenými v Prospekte. Uskutočnenie Biznisovej kombinácie zároveň spĺňa prvú podmienku ich konverzie. Teraz budú nasledovať kroky vedúce k dokončeniu fúzie oboch spoločností, ktorá by sa mala uskutočniť 1. augusta tohto roku. Do jej realizácie sa budú akcie WSO, a teda aj nadobudnutý podiel WSO v spoločnosti Footshop, naďalej obchodovať na pražskej burze cenných papierov. Po dokončení fúzie budú všetky akcie cieľovej spoločnosti verejne obchodovateľné.

Úpis do spoločnosti WSO prebehol minulý rok medzi 10. februárom až 29. aprílom. Vybraná cieľová spoločnosť Footshop bola investorom a verejnosti predstavená 13. apríla tohto roku a jej schválenie investormi bolo oznámené o mesiac neskôr, 16. mája. K dokončeniu transakcie v hodnote 445 miliónov korún došlo 23. júna podpisom zmluvnej dokumentácie zástupcami WSO, Footshopu a jeho spoločníkov.

Na základe spätnej väzby od investorov WSO, ktorí schválili Biznisovú kombináciu na valnom zhromaždení 16. mája, sa strany dohodli na atraktívnejších podmienkach transakcie pre investorov. Kombináciou zníženia hodnoty spoločnosti (100 % Equity value) na úroveň 650 miliónov Kč a navýšenia sumy, o ktorú sa posilní kapitál cieľovej spoločnosti o 30 miliónov Kč, získajú investori WSO 48,5 % podiel namiesto avizovaného 45 % podielu.

"Je veľmi potešujúce vidieť, že prvý projekt SPAC, ktorý sme začali realizovať len pred 16 mesiacmi, sa končí. Som presvedčený, že sa nám podarilo naplniť pôvodný zámer a prísľub investorom, s ktorým sme do tohto jedinečného podniku išli. Teraz budeme s napätím sledovať, ako sa bude akciám Footshopu dariť a držať palce tejto dynamickej spoločnosti v jej ďalších obchodných aktivitách," hovorí Oliver Polyák, manažér investičného bankovníctva WOOD & Company, ktorý je zároveň členom predstavenstva WSO.

„Je to veľký deň pre milovníkov tenisiek a módy v strednej Európe. Footshop získava kapitál na rozvoj strategických aktivít, rozšírenie kamenných predajní a posilnenie značky. Veľmi sa teším na ďalšie obdobie, v ktorom ako spoločnosť zužitkujeme všetky doterajšie skúsenosti,“ hovorí Peter Hajduček, zakladateľ, generálny riaditeľ a najväčší vlastník cieľovej spoločnosti Footshop.

Footshop je európsky maloobchodný predajca prémiovej streetwearovej obuvi a oblečenia, ktorý v roku 2012 v Prahe založil Peter Hajduček. Spoločnosť predáva výrobky online predovšetkým v Európe, ale jej e-shop je dostupný celosvetovo. Tržby za rok 2022 presiahli 40 miliónov EUR, pričom 70 % z nich pochádza z krajín mimo Českej a Slovenskej republiky. Footshop prevádzkuje aj tri prémiové kamenné predajne v európskych metropolách – v Prahe, Budapešti a Bukurešti. Vďaka svojmu zameraniu na mladú streetwearovú komunitu spoločnosť spolupracuje s globálnymi značkami ako Adidas, Nike, Converse a Vans na distribúcii ich prémiových kolekcií obuvi a oblečenia. Je jedinou spoločnosťou v regióne, ktorá predáva niektoré z ich produktových línií. Na niekoľkých trhoch vrátane Českej republiky je jednotkou v segmente prémiovej streetwearovej obuvi a oblečenia. V roku 2021 spoločnosť Footshop kúpila svojho hlavného konkurenta v Českej republike, spoločnosť Queens, pod ktorej značkou naďalej prevádzkuje e-shop.

SPAC (Special Purpose Acquisition Company) je akciový produkt s potenciálom atraktívneho zhodnotenia a zároveň s možnosťou spolurozhodovania o investícii. Spoločnosť vzniká ako prázdna schránka založená na účel akvizície a slúži na zrýchlenie uvedenia spoločnosti na burzu. WOOD SPAC One je historicky prvým SPACom v rámci regiónu strednej a východnej Európy. Úpis prebiehal od 10. februára do 29. apríla 2022, spoločnosť je obchodovaná na trhu Standard Burzy cenných papierov Praha.

WOOD & Company je významná finančná a investičná skupina s popredným postavením na stredoeurópskom trhu. Spoločnosť vznikla v roku 1991 a má kancelárie v siedmich veľkých európskych mestách – v Prahe, Bratislave, Varšave, Miláne, Bukurešti, Dubline a Londýne. Spoločnosť sa zameriava na poskytovanie služieb v oblastiach corporate finance a kapitálových trhov, obchodovania s cennými papiermi a správy majetku. Dôležitou súčasťou skupiny sú realitné fondy a online investičná platforma Portu.

Kontakt pre médiá:


Martin Kodýdek

Tel.: +420 606 615 311

E-mail: [email protected]